O szkole

Szkoła Podstawowa numer 5 w Swarzędzu działa od 1993 roku i nieustannie się rozwija. Dzisiaj możemy się poszczycić odpowiednim zapleczem edukacyjnym, nowoczesnymi salami, pracowniami informatycznymi, wyjątkowo wyposażoną salą gimnastyczną. Bardzo ważne jest dla nas to, aby nasi uczniowie mieli pełny dostęp do sprzętów multimedialnych i komputerowych, dlatego też coraz więcej sal wyposażamy w taki sposób.http://www.apartamenty.in/gwiazda-morza-wladyslawowo.html

Idziemy z duchem czasu i postęp techniki nie jest nam obojętny. Chcemy, by nasza szkoła nieustannie się rozwijała i robimy wszystko by tak było. Ponadto staramy się, by z roku na rok Szkoła Podstawowa numer 5 była coraz lepsza. Dzięki naszej wyjątkowej kadrze pedagogicznej oraz oczywiście zaangażowaniu uczniów udaje się nam to z powodzeniem realizować. Świadczą o tym, choćby różnego rodzaju konkursy i olimpiady, w których nasi uczniowie zajmują wysokie miejsca oraz dostają wyróżnienia. W nauczaniu kierujemy się zasadą, że najważniejsza jest wiedza praktyczna i umiejętność jej wykorzystania. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych wychowanków i z tego, jak podchodzą oni do zdobywania wiedzy. Realizujemy ponadto partnerskie programy współpracy z innymi szkołami, by dać naszym uczniom ciągłe możliwości rozwoju.

Nasza szkoła oferuje poszerzanie i rozwijanie zainteresowań. Wielu uczniów do szkoły podchodzi w kategoriach przymusu. My robimy wszystko by zmienić ten stereotyp i poszerzać perspektywę. Jesteśmy otwarci na nowoczesną edukację, gdyż najważniejsze jest dla nas dobro naszych uczniów. Staramy się, by szkoła dla nich stałą się miejscem, do którego się chętnie chodzi i w którym uczy się nie tylko standardowych rzeczy, ale przede wszystkim dowiaduje się ciekawych informacji i poszerza horyzonty. To podstawówka kształtuje w uczniach podejście do nauki i edukacji. Z tego też względu tak ważne jest to, by wzbudzić zainteresowanie i pokazać, że nauka może być ciekawa, jeśli zostanie tylko w odpowiedni sposób podana.

Jesteśmy pewni, że kolejni uczniowie uczęszczający do naszej podstawówki, każdego dnia dowiadują się czegoś nowego i interesującego!

Artykuł dzięki: