Nauczyciele

Na temat nauczycieli mówi się różne rzeczy. Niestety przeważają najczęściej te negatywne opinie. Nauczyciel w oczach dziecka, a nierzadko też w oczach rodzica jest po prostu wrogiem. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale nie da się ukryć, że sytuacje tego typu są spotykane często. Nie twierdzimy, że wina nigdy nie leży po stronie nauczycieli. Często niestety, to przedstawiciele tego zawodu, swoim zachowaniem zniechęcają uczniów do nauki. Dlatego też tak istotny dla każdej szkoły jest trafny wybór kadry pedagogicznej. Zdajemy sobie sprawę, że nieraz nie jest to realne, aczkolwiek dokładamy wszelkich starań do tego, by nauczyciele w naszej szkole, cechowali się przede wszystkim odpowiednim podejściem do ucznia. Nie bez znaczenia jest też poziom, jaki sobą reprezentują oraz umiejętność przekazywania wiedzy.

W naszej szkole kadra, to doświadczeni pedagodzy, którzy do każdego ucznia podchodzą indywidualnie i pozwalają mu rozwijać zainteresowania. Przykładamy ogromną wagę do tego, by uczeń w naszej szkole nie tylko poznawał poszczególne zagadnienia, ale przede wszystkim je rozumiał i umiał wykorzystać z praktyce. Nie da się ukryć, że zadanie to leży po stronie nauczycieli. Nasze grono pedagogiczne stara się dotrzeć do każdego ucznia, poznać go i odpowiednio ukierunkować. O licznych sukcesach nauczycieli świadczą nie tylko wyniki uczniów w szkole, ale też to, jak zachowują się oni poza nią.

Uczniowie naszej szkoły często biorą udział w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach. Liczne wyróżnienia, nagrody, pierwsze miejsca świadczą o wysokim poziomie podstawówki oraz kadry pedagogicznej. Nauczyciele przy tym, zawsze starają się kierować zasadą, że szkoła ma również wychowywać.

Artykuł dzięki: